Mumie s pozoruhodně zachovalou tváří byla nalezena v Číně u silnice

13. listopadu 2011 v 16:09 |  Od pravěku,středověk až po dnešní dny
Zcela náhodou byla čínskými dělníky u silnice na východě země nalezena dokonale zachovalá mumie ženy. Odborníci předpokládají, že žila před 700 lety v dynastii Ming, a podle jejích šatů a ozdob soudí, že šlo o vysoce postavenou osobu. O objevu informoval Daily Mail.
U ženy po 700 letech zůstala výjimečně dochovaná tvář.Mumii ve městě Tchaj-čou v provincii Ťiang-su před měsícem nalezli cestáři, kteří v místě zvažovali rozšíření silnice. Spolu s tělem ženy objevili v hloubce dva metry další dva hroby, kryté dřevem. Objev vzbudil mezi archeology rozruch. Kůže ženy je totiž v pozoruhodně dobrém stavu, nad jejíma očima jsou stále patrné řasy, má vlasy a rozeznatelnou tvář.
Mumie byla uchovávána v hnědé kapaliněMumie je dlouhá 1,5 metru a její hrob, který odborníci otevřeli teprve tento týden, byl po okraj plný hnědé tekutiny, která zabránila přístupu vzduchu. Kromě těla samotného byly v hrobě nalezeny kosti, keramika, svitky s nápisy a další předměty.
Na ruce ženy zůstaly i ozdoby.Podle ředitele muzea v Tchaj-čou Wej-jina Wanga jsou šaty ženy vyrobeny převážně z hedvábí s částí z bavlny. Jak uvedl, tyto látky se velmi těžko uchovávají. Analýza prokázala, že byl u této mumie proveden náročný mumifikační postup, jaký se dělal jen u velmi důležitých osob. Podrobné prozkoumání této metody bude nyní hlavní náplní práce archeologů.
Pozoruhodně zachovalá mumie ženy z dynastie Ming
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 2:06 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama